AKTİVİTELER

 ETÜT MERKEZİ YARIYIL PROGRAMI

 

2017 - 2018 Eğitim - Öğretim yılı birinci dönemi 20 Ocak Cuma günü itibariyle sona erecektir. Bu nedenle  Etüt Merkezimizde 22 Ocak 2018 Pazartesi günü yarıyıl tatil programı uygulamasına geçilecektir.

Tatil programımız iki yönlü olarak planlanmıştır.
1- Uzun ve yorucu dönem sonunda, çocuklarımızı sosyal ve kültürel aktiviteler ile dinlendirip yeni döneme hazırlanmalarını sağlamak;
Gezi Planımız:
- Sinema/Tiyatro
- Bowling/Masa tenisi 
- Kültür Gezileri
-Macera Adası

2- Birinci dönem eksik kalan ders programlarını tamamlamak, tatil ödevlerini yapmak,  pekiştirme ve tekrarlarla başarıyı artırmak.
Günlük programlarımızın içinde deneyimli öğretmenlerimizin denetiminde

-Dikte çalışmaları ve okuma saati
- Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve  
  Teknoloji ders tekrarları
- Test çözme çalışmaları
- Tatil ödevleri yapılacaktır.

Etüdümüz 8.00-18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Keyifli ve eğlenceli bir tatilde beraber olmak dileğiyle…

Saygılarımızla

 

 

 

 

 

 

 

Etüt Merkezimizde

Zekâyı eğitime uygularken şu prensiplere dikkat etmekteyiz;

Zeka öğrenilebilir.
Her insanın güçlü zekaları vardır.
Her insanın zayıf zekaları vardır.
Zayıf zekalar güçlendirilebilir.
Kişinin zekası parmak izi kadar eşsizdir.

 

Türkçe-Dil Etkinlikleri (Sözel-Dilsel Zeka)


Kelimelerle düşünme ve ifade etme, kelimelerin anlamını kavrayabilme, şiir okuma, mizah hikaye anlatma, gramer bilgisi, soyut düşünme, kavram oluşturma ve yazma gibi olayları içeren, dili etkili kullanma ve üretme becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Okuma-yazma, öykü dinleme ve anlatma becerisini geliştirici etkinlikler, kelime oyunları, drama çalışmaları.

 

Müziksel ve Ritmik Zeka


Sesler, notalar, ritimlerle düşünme, farklı sesleri tanıma ve yeni sesler, ritimler oluşturma becerisidir. Çevreden gelen seslere ve müzik aletlerine karşı duyarlılık kapasitelerini içerir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Şarkı dinleme, öğrenme ve söyleme müzik aletleri çalma, ritim çalışmaları.

 

Oyun Etkinlikleri (Bedensel-Kinestetik Zeka)


Hareketlerle, jest ve mimiklerle kendini ifade etme, beyin ve vücut (el-göz) koordinasyonu etkili bir biçimde kullanabilme becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Her türlü fiziksel gelişim (büyük ve küçük kas) etkinlikleri, jimnastik, dans, folklor, parmak boya, hamur-kil-seramik çalışmaları, el-göz koordinasyonunu geliştirici etkinlikler, yaratıcı drama etkinlikleri.

Sanat Etkinlikleri (Görsel-Mekansal Zeka)


Resimler, imgeler, şekiller ve çizgiler düşünme, 3 boyutlu nesneleri algılama ve muhakeme etme becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Her türlü görsel algı ile etkinlikler, hayali öykü anlatma, drama, her türlü yaratıcı etkinlikler, resim ve sanatsal etkinlikler.

 

Fen ve Doğa Etkinlikleri (Doğa Zekası)


Doğadaki bütün canlıları tanıma, araştırma ve canlıların yaratılışları üzerine düşünme becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Her türlü fen ve doğa etkinlikleri, deneyler, proje çalışmaları, geziler.

 

 

Drama Çalışmaları (Kişilerarası Sosyal Zeka)


Grup içinde işbirliği yapma, sözel ve sözsüz iletişim kurma, insanların duygu düşünce ve davranışlarını anlama, yorumla ve insanları ikna edebilme becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Arkadaşlık kurma, liderlik, paylaşma ve sosyalleşmeyle ilgili etkinlikler, sohbet ve tartışmalar.

 

Okuma ve Yazma Hazırlık Çalışmaları (Mantıksal ve Matematiksel Zeka)


Sayılarla düşünme, hesaplama, sonuç çıkarma, mantıksal ilişkiler kurma, problem çözme, sayılar, geometrik şekiller gibi soyut sembollerle çalışma, bilginin parçaları arasında ilişkiler kurma becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar; Bilmece ve bulmacalar, her türlü problem çözme ile ilgili aktiviteler, deney yapma, araştırma, matematik-sayı ve kavram eğitimi, okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları, fen etkinlikleri, bilgisayar çalışmaları.

Kişisel İçsel Zeka


İnsanın kendi duygularını, duygusal tepki derecesini, düşünme sürecini tanıma, kendini değerlendirme ve kendisi ile ilgili hedefler oluşturabilme becerisidir. Bu alanı geliştirmek için yaptırılacak çalışmalar;Kendini ifade etme becerileri ile ilgili aktiviteler, yaratıcı düşünme ile ilgili aktiviteler, problem çözme ile ilgili aktiviteler. Haftalık özel günler programımızla zaten eğlenceli olan eğitim tempomuzu daha da eğlenceli hale getiriyoruz.

 
Anasayfa
Kadromuz
Neden Etüt?
Aktiviteler
Ders Programı
Yaz Okulu
İnsan Kaynakları
Her Semte Servis
Ayın Öğrencileri
Video Galeri
Fotoğraf Galeri
Ziyaretçi Defteri
Aylık Yemek Listemiz
İletişim